Serwis laserów CONVERGENT PRIMA

Oferujemy serwis laserów CONVERGENT prima instalowanych na urządzeniach

przemysłowych do precyzyjnego cięcia oraz spawania.

Serwisujemy źródła CX, CP i CV o mocy od 2,5 kW do 5 kW.

Serwis CONVERGENT PRIMA
Laser serwis logo

Skontaktuj się, kiedy potrzebujesz :

  • inspekcji lasera
  • skasowania błędów
  • wymiany optyki
  • oceny stanu technicznego
  • instalacji lasera
  • modernizacji lub wymiany lasera
  • części zamiennych do lasera CONVERGENT Prima

Opieramy się na wieloletnim doświadczeniu. Oferujemy pełen zakres prac serwisowych. Działamy na obszarze Polski, Europy oraz w Albanii, Macedonii, Czarnogóry, Mołdawii, Serbii oraz Turcji.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem wyślij zapytanie lub zadzwoń.

Gwarantujemy najkorzystniejsze ceny usług.

O laserach CONVERGENT Prima CX, CP i CV

Lasery CO2 stały się światowym standardem w obróbce laserowej dla szerokiej gamy produktów zaawansowanych technologicznie. Seria CX, CP i CV jest linią laserów przemysłowych CO2 o dużej mocy od 2,5 kW do 6 kW. Charakteryzującą się wyjątkowa jakością wiązki i mającą zastosowanie w precyzyjnym cięciu oraz spawaniu. Konstrukcja laserów CONVERGENT Prima zapewnia wydajność, minimalizując koszty operacyjne w porównaniu z laserami CO2 innych producentów. Podczas projektowania duży nacisk położono na prostotę oraz zastosowanie wysoce niezawodnych komponentów.

O laserach dużej mocy

Pierwszy laser mocy CO2 powstał w 1964 roku. Natychmiast dowiódł swojej wszechstronności we wszystkich dziedzinach, w których był stosowany, przyciągając wiele prac badawczych w celu opracowania nowych źródeł laserowych i ulepszenia już istniejących. Znajduje zastosowanie zwłaszcza w sektorze przemysłowym.

Dzięki zdolności lasera do dostarczania ogromnych ilości energii cieplnej z bardzo dużą precyzją i dużą szybkością , uwaga badaczy natychmiast zwróciła się na jego zastosowanie w obróbce materiałów. Tak więc w ostatnich dziesięcioleciach lasery przemysłowe odniosły znaczący sukces komercyjny, oferując coraz bardziej niezawodne, lepsze i wydajne modele zarówno pod względem wydajności, jak i zużycia.

Powstanie Prima Electro North America.

Nowa organizacja, z siedzibą w Chicopee w stanie Massachusetts, powstała w wyniku połączenia dawnego Convergent Laser Division firmy PRIMA North America i jest wynikiem zmian organizacyjnych i rebrandingu ogłoszonego przez PRIMA INDUSTRIE w marcu 2011 roku.